درایر

هوای خروجی از کمپرسور محتوی مقادیری بخار آب است که باعث خوردگی، پوسیدگی، یخ زدگی و اکسیداسیون خطوط انتقال هوای فشرده، دستگاه ها و تجهیزات پنوماتیکی (بادی) می گردد. از درایرها جهت حذف رطوبت از هوا و انواع گازهای فشرده استفاده می شود. درایرها در کلیه صنایع مصرف کننده هوای فشرده از جمله صنایع عمومی، شیمیایی و گازهای طبیعی تحت فشار به طور وسیع مورد استفاده قرار می گیرند.
درایرهای اطلس کوپکو در سه نوع جذبی، تبریدی و ممبران طراحی و تولید می شود.
درایر های تبریدی اطلس کوپکو با سرد کردن هوای گرم خروجی از کمپرسور تا دمای نقطه شبنم (حدود ۳ درجه سانتی گراد)، باعث تقطیر آب و جداسازی رطوبت از هوا می گردد. خنک شدن هوا علاوه بر کاهش رطوبت، در کیفیت هوای فشرده تجهیزات مصرف کننده هوای فشرده، نقش موثری داشته باعث افزایش طول عمر آنها می گردد.
در صنایع دارویی، شیمیایی، برش لیزر، بطری سازی، سیستم های اندازه گیری، تامین هوای مورد نیاز تجهیزات ابزار دقیق که کیفیت بالای هوای فشرده ضروری است و همچنین در شرایط آب و هوایی که دمای هوای فشرده از دمای نقطه شبنم پایین تر باشد، از درایرهای جذبی (دیسکانت) استفاده می گردد. در این نوع درایر، بخار آب موجود در هوا، هنگام عبور از برج های حاوی مواد جاذب رطوبت جدا می گردد.
در درایرهای ممبران (غشایی)، هوای فشرده از مجاورت لوله های موئین عبور داده شده و بر اساس اختلاف فشار جزئی مولکول های آب، ذرات روغن و سایر آلودگی ها از هوا جدا می گردد. از مزایای این نوع درایرها می توان به عمر طولانی، عدم تولید صدای مزاحم، عدم استفاده ازهر گونه انرژی، قابلیت استفاده در طیف وسیعی از دما، عدم نیاز به تعمیر و نگهداری، نصب و راه اندازی ساده و قابلیت نصب در جهات مختلف اشاره نمود.

 

 

15 آگوست 2022

درایر های جذبی سری XD

15 آگوست 2022

درایرهای جذبی سری MD , ND

15 آگوست 2022

درایرهای جذبی سری +BD+ / CD+ / XD

15 آگوست 2022

درایرهای جذبی سری BD / CD / AD

15 آگوست 2022

درایر های تبریدی سری FD

6 فوریه 2021

درایرهای ممبران سری SD

6 فوریه 2021

درایرهای تبریدی سری +FD و +(FD(VSD

6 فوریه 2021

درایرهای تبریدی سری F

5 فوریه 2021

درایر

هوای خروجی از کمپرسور محتوی مقادیری بخار آب است که باعث خوردگی، پوسیدگی، یخ زدگی و اکسیداسیون خطوط انتقال هوای فشرده، دستگاه ها و تجهیزات پنوماتیکی […]